Często zadawane pytania

Preparaty Nailner zostały opracowane w celu leczenia onychomikozy (grzybicy paznokci). Preparaty Nailner zawierają opatentowany system transportu substancji czynnych, który umożliwia przenikanie składników przez twardą keratynę paznokcia. Przez obniżenie pH powoduje zmianę zainfekowanego środowiska paznokcia na niekorzystne dla grzybów, umożliwiając wyleczenie.

Lakier i sztyft Nailner 2 w 1 dzięki specjalnej formule nie tylko leczy grzybicę paznokci, ale dodatkowo rozjaśnia i poprawia wygląd zainfekowanych paznokci.

 

  • Opatentowany system transportu substancji czynnych umożliwia przenikanie składników przez twardą keratynę paznokcia aż do jego łożyska i zmianę środowiska paznokcia na niekorzystne dla grzybów.
  • Ponadto lakier i sztyft Nailner 2 w 1 zawiera składnik rozjaśniający, który przyczynia się do poprawy wyglądu zainfekowanych paznokci, już po 7 dniach stosowania.

 

Chroni nowo odrastające paznokcie przed zakażeniem.

Lakier leczniczy Nailner o klinicznie udowodnionej skuteczności w zwalczaniu oraz zapobieganiu grzybicy paznokci, wynikającej z wyjątkowego połączenia składników.

Lakier leczniczy Nailner zwalcza grzybicę paznokci na trzy sposoby:

  • Wnika w głąb paznokcia: opatentowany system zapewnia wnikanie substancji czynnych w płytkę całego paznokcia.
  • Zwalcza zakażenie: obniżając poziom pH płytki paznokciowej, przywraca jej prawidłowe środowisko i eliminuje grzyby.
  • Zapobiega nowym zakażeniom: codziennie stosowany lakier leczniczy Nailner chroni nowo odrośnięty paznokieć przed zakażeniem.

 

Kosmetyczny lakier oddychający Nailner maskuje nieestetyczne uszkodzenia paznokcia, nadając mu naturalny kolor. To idealne rozwiązanie dla osób noszących otwarte obuwie (np. sandały). Kosmetyczny lakier oddychający Nailner może być stosowany na wszystkie paznokcie – zarówno zdrowe, jak i zakażone.

Zestaw lakierów do leczenia i malowania paznokci Nailner Kolor należy stosować następująco:

 

  1. Przed zastosowaniem preparatu, należy usunąć lakier kosmetyczny z paznokci, które wymagają leczenia.
  2. Nanieść lakier leczniczy Nailner (przezroczysty) na całą powierzchnię zakażonego paznokcia – w tym na spód jego przedniej krawędzi.
  3. Pozostawić do wyschnięcia (1-2 minuty).
  4. Pomalować paznokcie kosmetycznym lakierem oddychającym Nailner i zaczekać do jego wyschnięcia (2-3 minuty). Można pomalować nim wszystkie paznokcie (również zdrowe).

Przed kolejnym zastosowaniem lakieru leczniczego Nailner, usunąć kosmetyczny lakier oddychający Nailner z paznokci wymagających leczenia, używając zmywacza do paznokci (najlepiej bez zawartości acetonu). Następnie powtórzyć czynności opisane w punktach 2-4. Zdrowe paznokcie mogą pozostać pomalowane (zaleca się zmywanie lakieru ze zdrowych paznokci co dwa tygodnie).

Lakier Nailner (wyrób medyczny):

Mleczan etylu, gliceryna, woda, kwas mlekowy, kwas cytrynowy.

Sztyft Nailner 2 w1, lakier Nailner 2 w 1 (wyroby medyczne):

Mleczan etylu, gliceryna, woda, kwas mlekowy, resacetofenon, kwas cytrynowy.

Kosmetyczny lakier oddychający Nailner (produkt kosmetyczny) SKŁAD (INCI):

Butyl Acetate, Ethyl Acetate, Nitrocellulose, Acetyl Tributyl Citrate, Isopropyl Alcohol, Adipic Acid/Neopentyl Glycol/Trimellitic Anhydride Copolymer, CI 77891, Polyethylmethacrylate, Sucrose Acetate Isobutyrate, Stearalkonium Bentonite, Silica, Diacetone Alcohol, Benzophenone-1, CI 77491, CI 77499, N-Butyl Alcohol, Trimethylpentanediyl Dibenzoate, CI 19140, Polyurethane-67, Dimethicone, Methoxyisopropyl Acetate, Trimethylsiloxysilicate, Decyl Alcohol, Phosphoric Acid.

Grzybica paznokci rzadko występuje u dzieci, ze względu na bardzo elastyczne paznokcie, które nie pękają łatwo (co umożliwiłoby grzybom wnikanie w głąb paznokcia). Odbarwienia paznokci u dzieci mogą również być spowodowane łuszczycą, urazem fizycznym lub niedoborem witamin, aminokwasów i/lub wapnia. Przed rozpoczęciem leczenia nieprawidłowości na paznokciach u dzieci zalecamy konsultację z lekarzem. Jeżeli lekarz potwierdzi u dziecka grzybicę paznokci, wówczas można stosować preparaty Nailner do leczenia tego zakażenia. Bezpieczeństwo stosowania preparatów Nailner u dzieci nie było przedmiotem oddzielnych badań. Zaleca się na poczatku zastosowanie preparatu na jednym paznokciu. Dzieci ogólnie są bardziej podatne na alergie na niektóre składniki, ze względu na ich bardzo wrażliwą skórę.

Preparaty Nailner zapewniają pozbycie się infekcji grzybiczej w ciągu około 12 tygodni.

Nailner lakier 2 w 1 i Nailner sztyft 2 w 1 nie tylko leczą grzybicę paznokci, ale dzięki dodatkowemu efektowi rozjaśnienia, szybciej poprawiają wygląd zakażonych paznokci. Poprawa wyglądu paznokci następuje już po 7 dniach stosowania.​

Kilka tygodni po rozpoczęciu stosowania preparatów Nailner obserwuje się widoczną poprawę. Całkowite odzyskanie poprzedniego wyglądu paznokcia wymaga więcej czasu, ponieważ uszkodzony paznokieć musi zostać zastąpiony zdrowym. Czas konieczny do uzyskania takiego efektu zależy od wielkości paznokcia, jak również od pierwotnego stanu infekcji. Okres odrastania w przypadku paznokci palców u stóp może trwać aż do 12 miesięcy.

 

 

Podczas aplikowania preparatu na powierzchni paznokcia widoczna jest połyskująca ciecz. Jest to cienka warstewka, która szybko się wchłania w głąb paznokcia, pozostawiając go takim jak przed zastosowaniem preparatu. Dopóki ta cienka warstewka będzie pojawiała się na paznokciu, sztyft nie jest pusty. Sztyft można również przetestować na kawałku papieru, jeżeli pozostaje wilgotny ślad na papierze, oznacza to, że sztyft nie jest jeszcze pusty.

Preparaty należy stosować na paznokcie zakażone grzybicą dwa razy na dobę przez pierwsze cztery tygodnie, a następnie raz na dobę, do czasu wyrośnięcia zdrowego paznokcia, w miejsce zniszczonego. W trakcie leczenia preparaty Nailner należy stosować profilaktycznie na zdrowych paznokciach (raz na dobę), aby zapobiec rozprzestrzenianiu się zakażenia. Po zakończeniu leczenia, można kontynuować stosowanie preparatów Nailner profilaktycznie. Należy zapoznać się z instrukcją zamieszczoną na tej stronie internetowej lub na opakowaniu preparatu.